VÍTE, ŽE...

 

VÍTE, ŽE...je rubrika, která Vás seznámí s nejrůznějšími zajímavostmi ze světa kosmetiky. Prozradím Vám zde některé důležité rady a tipy, jak správně pečovat o svoji pokožku, upozorním na některé chyby při péči o pleť a dozvíte se zde také něco o užitečných látkách, které jsou obsažené v produktech GERnétic. Ráda bych Vám tímto způsobem přiblížila, čím je tato kosmetika tak výjimečná a tudíž ve světě tolik oblíbená!

Doufám, že Vám budou následující odstavce nápomocné, abyste se cítila ještě krásnější! KK

 


 

31. října 2021

VÍTE, ŽE po dvacítce ztrácíme každých 10 let asi 10 % kyseliny hyaluronové z těla?

Kyselině hyaluronové vděčíme za krásnou mladistvou pleť, hydrataci, vzhled a elasticitu kůže, ale také za správnou funkci kloubů, vaziva, šlach a imunitního systému. V současnosti jsou rovněž studovány a publikovány její pozitivní účinky na střevní mikrobiotu, správnou funkci střevního hlenu a sliznic a také regulaci zánětů v těle.

 

Kyselina hyaluronová nám pomáhá vystavět a obnovovat všechny tělesné orgány a tkáně, tekutinu mezi jednotlivými buňkami i buňky samotné, včetně těch kmenových. Každou hodinu naše tělo vytvoří více než 1 miliardu molekul této zázračné látky, aby vše - kůže, kloubní tekutina, vazivo, chrupavky, mozek, cévy, oči, trávicí a pohlavní orgány, ale i tělo jako celek fungovaly, jak mají.

 

S postupem času a také vinou mnoha vnějších faktorů (znečištění ovzduší, nadměrné UV záření, toxiny v potravinách) postupně klesá podíl kyseliny hyaluronové v našem těle. Každých 10 let tak přijdeme asi o 10 % této zázračné látky. Tento úbytek je na nás tak časem velmi znát: kůže a její tonus a vzhled už nejsou, co bývaly, ozývají se šlachy, vaziva a klouby, častěji nás trápí záněty.

 

Pokud neradi necháváte věci jen tak, chtěli byste zpomalit stárnutí a pomoci svému tělu cítit se lépe, vřele Vám doporučuji přípravky GelaVis. Denní dávka 100-200 mg asi nejlépe imituje a stimuluje tělesné procesy, které se v našem těle a metabolismu v souvislosti s vnitřní kyselinou hyaluronovou odehrávají.

 

 

A co všechno kyselina hyaluronová v našem těle ovlivňuje?

1. Vrásky

Kyselina podporuje růst nových kožních buněk, podporuje syntézu kolagenových a elastinových vláken a také hydrataci. Pomáhá tak vypínat vrásky a změlčuje je.

 

2. Anti-aging a imunitní systém

Kyselina chrání stárnoucí nebo částečně poškozené buňky. Pomáhá buňkám opakovaně se rozmnožovat a plodit tak v našem těle mladé beněčné potomky.

Funguje také jako bariéra pro vstup toxinů, virů a bakterií (především ve střevě a sliznici dýchacích cest).

Kyselina zároveň aktivuje střevní receptory, díky kterým se spouští imunitní obrana a snižuje systémový zánět v těle. Tím se prodlužuje funčnost a "životnost" organismu a tím i jeho mládí.

 

3. Slunění

Slunění snižuje množství kyseliny v kůži, která funguje jako ochranný faktor buněk před poškozením UV zářením. Kyselina se za buňky "obětovává" a rychle se rozpadá. Dostatečná denní dávka kyseliny tak pomáhá v kůži obnovovat rovnováhu tvorby a degradace kyseliny, elastinu i kolagenu.

 

4. Kůže

Kyselina vyživuje kůži i podkožní tkáně, díky ní se rychleji a lépe hojí jizvy a tkáň po invazivních zákrocích, včetně estetických a plastických operací.

 

5. Pochva

Ženy po čtyřicítce často trápí nepříjemná suchost, svědění, pálení i bolestivost. Sliznice je zároveň náchylnější k infekcím. Doplněním kyseliny dochází ke zvlhčení sliznice, nárůstu slizničních buněk i vrstev a ke zlepšení či odstranění nepříjemných projevů a příznaků.

 

6. Oči

Kyselina zlepšuje produkci slz, chrání před záněty rohovky, zlepšuje růst nových rohovkových buněk a subjektivní příznaky spojené se syndromem suchého oka.

 

7. Střevní mikrobiom

Kyselina podporuje tvorbu prospěšných střevních bakterií a pomáhá udržovat obrannou funkci střevní sliznice. Zdravý střevní mikrobiom má přímý pozitivní vliv na mikrobiom kůže, a tím příspívá např. k řešení akne, atopického ekzému apod. Zdravý mikrobiom zároveň pomáhá s hubnutím a správným vstřebáváním potřebných živin.

 

8. Klouby, vazy, šlachy

Kyselina hyaluronová je hlavní součástí mezikloubní tekutiny, tvoří chrupavky, vazivo a šlachy.

 

 


 

 

11. července 2020

VÍTE, ŽE se GERnétic zaměřuje také na péči o pleť při a po opalování?

Sluníčko je naším skvělým zdrojem vitamínů, krásy a zdraví, ale zároveň bychom se před ním měli chránit. Pro zajištění maximální ochrany, regenerace a hydratace pokožky při opalování i po něm nabízí GERnétic ucelenou řadu produktů, která Vám s tím pomůže! Přípravky obsahují filtry nové generace, které umožňují příjemné opalování bez poškození kůže. Jaké přípravky to jsou?

 

1) Melano 15 - opalovací krém na obličej (střední ochrana)

Jemný, výživný, zklidňující a ochranný krém brání dehydrataci, stárnutí pokožky a vzniku nepříjemných pigmentových skvrn. Lehce se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Hlavními složkami jsou meruňkový olej, bambucké máslo a UV filtr nové generace. Aplikujte nejlépe každé ráno jako podklad pod líčení.

 

2) Melano 30 - mléko na opalování (vysoká ochrana)

Jemná, lehce roztíratelná emulze, která se skvěle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Zároveň poskytuje vysokou ochranu jak před UVA, tak UVB paprsky. Mléko podněcuje podkožní buňky k obranné činnosti, zabraňuje vysoušení kůže, ekzémům, zánětům, zarudnutí, podráždění a popraskání pokožky. Pro nejlepší účinky aplikujte na celé tělo i obličej alespoň půl hodiny před opalováním.

 

3) Melano 50 - mléko na opalování (vysoká ochrana)

Tento přípravek byl vyvinut pro mimořádně citlivou pokožku, která se obtížně opaluje, má sklony ke spálení a tvorbě pigmentových skvrn. I tato emulze je jemná, lehce roztíratelná a nezanechává pocit mastnoty. Důmyslné složení poskytuje maximální ochranu proti UVA i UVB záření. Naneste na celé tělo i obličej alespoň půl hodiny před sluněním.

 

4) Gel Après Soleil - zklidňující gel po opalování

Chladivý, průhledný gel umí okamžitě zklidnit a ztišit spálenou pokožku. Zamezuje vzniku puchýřků a otoků, doplňuje vlhkost a chrání před projevy stárnutí. Gel přináší rychlý pocit úlevy a osvěžení, lehce se vstřebává a umí proniknout do hlubokých vrstev kůže. Přípravek aplikujte na osprchovanou pokožku celého těla. Lze použít i na lehké popáleniny, které nebyly způsobené sluncem.

 

 


 

 

6. dubna 2020

VÍTE, JAK pečovat o svoji pokožku pod rouškou?

Ačkoli se to nezdá, dlouhým nošením roušky či respirátoru trápíme svoji pokožku. Ta špatně dýchá, potí se a její buňky se pomaleji obnovují. Pokud se navíc stresujeme, přicházíme o důležité minerální látky a stopové prvky. S jejich úbytkem ztrácí kůže vitalitu, svěžest, hutnost a pevnost. Pokožka je zároveň výrazně sušší, povadlejší a rychleji se na ní vytvářejí vrásky. Důležité je také důkladné čištění pleti, a to jak té bezproblémové, tak i té aknetické. V bodech níže najdete pár tipů, jak na to!

 

 

1) Při zvýšené stresové zátěži:

Pokud hledáte přípravek, který je bohatý na minerální látky a stopové prvky, které jsou potřeba při zvýšené stresové zátěži, pořiďte si ten s vysokým obsahem extraktů z mořských řas. V kosmetické řadě GERnétic tyto látky obsahuje krémová maska Masque Marin. Aplikujte 2x týdně po dobu 20 minut.

 

 

2) Pečlivé čištění pleti, která je pod rouškou:

Ucpané póry, zpocená pleť, nedostatek kyslíku. To vše může naši pleť potkat, pokud nosíme roušku. Abychom pleti co nejvíce ulevili, je třeba ji alespoň 2x denně pečlivě čistit. Nejefektivnější je následující postup:

 

- ráno na navlhčenou pokožku aplikujte Nettoyant Gommant Marin a krouživými pohyby vmasírujte. Nechte působit 3 minuty a smyjte

- po smytí tonizujte pokožku pro vyrovnání pH pleti. Zralou pleť osvěžte přípravkem Fibro. Problematickou či citlivou pleť zklidněte přípravkem Sebo Ger

- pro zpevnění pleti aplikujte krém Ger Lift, po jeho vstřebání naneste denní krém Base De Jour, na který můžete aplikovat makeup

- večerní péči o pleť začněte opět důkladným čištěním pomocí pielingu a tonika, poté pleť vyživte krémy Synchro nebo Cytobi

 

 

3) Péče o problematickou pleť pod rouškou:

Pokud máte problematickou pleť, je lepší se jejímu čištění věnovat i vícekrát denně. Čím dříve se zbavíte nečistot, tím lépe bude Vaše pleť vypadat.

 

- nejlepším pomocníkem se v tuto dobu stává dermatologické mýdlo Derma, které dezinfikuje, čistí, omezuje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zabraňuje vzniku zánětlivých reakcí. Používejte ho na tvář, krk, dekolt a všechny partie, na kterých Vás trápí akné

- dalším krokem je použití tonika Sebo Ger, které Vaši pleť zbaví potu a nečistot a uvolní ucpané póry. Navíc má antiseptické účinky!

- po toniku je na řadě maska Immuno. Umí zklidnit zánět a čistí zanesené póry opravdu do hloubky

- jako denní krém zvolte krém s lehkou texturou. Jsou jimi Synchro 2000 nebo Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses

- při večerní péči o pleť naneste krém Synchro a masku Immuno v poměru 1:1

 

 

4) Péče o ruce:

- pro dezinfekci používejte dermatologické mýdlo Derma

- pro ošetření rukou je vhodný krém na ruce Manno. Ten pečuje o pokožku na rukou, vyživuje nehtová lůžka a podporuje dobrou kondici nehtů

- pro ještě lepší výživu a regeneraci pokožky naneste na své ruce před spaním krém Synchro

 

 


 

 

10. dubna 2019

VÍTE, ŽE určitý typ líčení nám někdy dokáže přidat pár let navíc?

Makeup dokáže perfektně zvýraznit naše obličejové rysy, naše pleť vypadá díky němu dobře živená, upravená a svěží! Všimly jste si ale, že někdy díky makeupu vypadá náš obličej starší? Abyste tomu zabránily, podívejte se na následující seznam chyb, které nám zbytečně přidávají pár let navíc.

Originál článku i s fotografiemi najdete tady.

 

1. Příliš mnoho makeupu

Makeup nám pomáhá vytvořit perfektní matný efekt. Pokud ale aplikujeme příliš silnou vrstvu a navíc ve špatném odstínu, zvýrazní se nám vrásky a obličej bude vypadat starší. Nejvhodnější je používat tekutý makeup se zesvětlujícími částicemi – naše pleť s ním vypadá zdravější a přirozenější!

 

2. Větší množství řasenky na spodních řasách

Řasenka na spodních řasách dokáže perfektně zvýraznit naše oči. Na druhou stranu větší množství řasenky dokáže upoutat pozornost k drobným vráskám okolo očí. Je lepší nanést spíše decentnější vrstvu, která naše oko jen lehce orámuje.

 

3. Špatný odstín rtěnky

Rtěnka s naším vzhledem dokáže udělat divy! V dnešní době jsou trendy syté, výrazné barvy, které obecně vzhled omlazují. Pokud ale máte uzounké rty, raději se tmavším odstínům vyhněte. Rty ještě více zúží a můžete tak vypadat starší.

 

4. Nesprávně nanesené tmavé oční stíny

Oční stíny nanesené přes celé víčko dokážou našemu vzhledu přidat pár let. Místo toho je lepší nanést jen tenkou vrstvu stínů na vnější stranu víčka. Uvidíte ten rozdíl!

 

5. Výrazná linka na spodním víčku

Černá linka na spodním víčku oči zužuje. Světlá tužka na oči naši image naopak rozjasní a dodá jí mladistvý vzhled!

 

6. Tvářenka nanesená na lícní kosti

Obecně platí, že je lepší vyhýbat se tmavým a intenzivním odstínům tvářenky. Vhodnější jsou broskvové nebo jemně růžové odstíny nanesené těsně pod lícní kostí. Určitě tvářenku neaplikujte na lícní kosti, ani na střed tváří. Tvářenku zároveň nenanášejte blízko nosu.

 

7. Moc výrazné obočí

S větším a tmavším obočím může náš obličej vypadat neudržovaný a starší. Obecně je lepší používat odstín přirozený naší barvě obočí a obočí nemalovat příliš široké.

 

8. Nepoužívání korektoru

Tmavé kruhy pod očima představují problém pro mnoho lidí. S přibývajícím věkem se navíc stávají zřetelnějšími. Správný korektor dokáže udělat zázraky, aplikujte ho na tmavá místa a rozetřete v co nejtenčí vrstvě.

 

9. Nerozetřená linka okolo rtů

Linka okolo rtů má schopnost naše rty zvětšit a udělat půvabnější. Při kreslení linky bychom ale měly být velmi opatrné. Linka samotná by neměla být vůbec vidět, nezapomínejte ji vždy pořádně rozetřít směrem ke středu rtů. V opačném případě můžete skončit s nehezkým knírkem. ;-)

 

10. Velmi silná vrstva pudru

Pudr je perfektní pro zakrývání drobných vad, ale jen když je nanášen v malém množství. Pokud nanesete silnější vrstvu, pudr sám o sobě se stane problémem. Vyhněte se především nanášení velkého množství okolo očí, pudr zvýrazní vrásky a navíc může vaše pleť vypadat vysušeně.

 

PS: nezapomeňte, že tipy jsou obecné a nemusí platit pro všechny. Každá jsme přece originál! :-)

 


 

6. září 2016

VÍTE, ŽE pokud je v našem těle něco v nepořádku, odrazí se to na naší pleti?

Barevný tón pokožky, pupínky, černé tečky, vrásky, otoky nebo kožní nepravidelnosti na obličeji mohou poukazovat na nějaký problém ve Vašem těle. Může se jednat o upozornění před vypuknutím nemoci, přítomnost nerovnováhy v daném orgánu nebo signál těla, abychom se o sebe lépe starali a zlepšili svůj životní styl. Na následujícím obrázku se můžete podívat, které oblasti jsou spojené s danými orgány. Nezapomeňte, že všechno, co se projeví navenek, je ve většině případů přítomno i uvnitř!

                          

 


 

29. července 2016

VÍTE, ŽE negativní účinky sluníčka lze zmírnit dodržováním pár jednoduchých pravidel?

Léto je v plném proudu, a tak si chceme všichni užít sluníčko na maximum. Nezapomeňte, že kromě krásné bronzové pokožky jsou tu i různé negativní účinky, které na nás sluníčko má. Ty lze zmírnit dodržováním pár jednoduchých pravidel:

 

1) Se sluněním začínejte opatrně - první den u moře není dobré být na pláži od rána do večera.

2) Pokud možno, nepobývejte na sluníčku mezi 11. a 15. hodinou.

3) Podle Vašeho fototypu zvolte odpovídající opalovací přípravek a pravidelně opakujte jeho aplikaci.

4) Nanášejte dostatečnou dávku opalovacího přípravku (6 čajových lžiček na celé tělo).

5) Nezapomínejte na uši a nárty, také se dokážou velmi lehce spálit.

6) Abyste zabránila předčasným vráskám a pigmentovým skvrnám, pečlivě si chraňte pokožku obličeje.

 

Abyste si udržela opálení co nejdéle, používejte pravidelně vždy večer po koupeli hydratační tělové mléko. Lait Corps Douceur od GERnéticu funguje perfektně!

 


 

31. května 2016

VÍTE, ŽE na oteklé nohy jsou nejlepší výtažky z indického kaštanu, ženšenu a mořských řas?

Výtažky z těchto látek dokážou stimulovat lymfatický tok, zamezit jeho stagnaci a tím bránit otokům, odstraňují pocit únavy a těžkých nohou, zlepšují cirkulaci krve. Pokud rádi cestujete a trávíte dlouhé hodiny v autě nebo letadle, drenážní účinky těchto látek Vám cestování velmi zpříjemní. Výrazně také snižují riziko vzniku embolie, která při cestování může postihnout především lidi trpící na křečové žíly. Výhodou přípravků, které obsahují tyto látky, je jejich zmenšené balení, tudíž není problém vzít si je s sebou i na palubu letadla!

Přípravky, které obsahují tyto výtažky: Lympho, Vasco Artera

 


 

18. dubna 2016

VÍTE, ŽE na jaře je pro Vaši pokožku nejdůležitější její revitalizace?

Nechte po zimě s jarními měsíci probudit i Vaši pleť. Nejlepším způsobem, jak revitalizovat Vaši pokožku, je dodat Vašim buňkám energii a výživu získanou z mořských řas. Mořské řasy jsou svým buněčným složením velmi podobné buňce lidské, a proto naše pokožka aktivní látky z řas velice dobře přijímá. Mořské řasy jsou bohaté na vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny. Jejich pravidelnou aplikací se Vaše pleť odvděčí vitalitou, svěžestí a zářivou krásou!

Přípravky, které obsahují mořské řasy: Nettoyant Gommant Marin, Ger Lift, Masque Marin, Base De Jour Marine.

 


 

16. března 2016

VÍTE, ŽE se jizvy po operacích hojí rychleji, pokud se o dané místo staráte již před zákrokem?

Chystáte se na nějaký invazivní estetický zákrok? Některé vážnější zásahy (operace očních víček, čela nebo nosu, plastické operace obličeje a krku) způsobují značné porušení integrity kůže. Jelikož bývají tyto zásahy plánované, můžete začít s péčí o Vaši pokožku ještě před nástupem na kliniku. Dobrá výživa a regenerace pokožky jsou zárukou rychlejšího hojení poškozené kůže a kvalitnějšího překrytí novou tkání. Výsledná jizva bude nepatrná.

→ Jak na to? Na dané místo nanášejte vždy ráno a večer krém Synchro, ideální je začít alespoň tři týdny před zákrokem!

 

Neméně důležitá je i péče po zákroku. O jizvu je vhodné se začít starat ve chvíli, kdy je scelená a nehnisá, určitě ale dbejte i na doporučení Vašeho lékaře. Aby se pokožka zotavila ještě rychleji, zkuste kromě krému Synchro také další přípravky, které mají velmi intenzivní regenerační, výživné a hydratační účinky.

Patří mezi ně: Mito Spécial+, Cells Life, Ger Lift, Cytobi, zklidňující masky Argini a Peel Off Anti Age

Pro rychlejší vstřebání modřin a otoků: Veinulo Spécial+

 


 

14. ledna 2016

VÍTE, ŽE rostlinný kofein pomáhá odstranit celulitidu a formuje Vaše tělo?

Rostlinný kofein se získává z výhonků a listů Cesmíny paraguayské a zelených, nepražených semen Kávovníku. Hlavní předností kofeinu je schopnost rozšiřovat cévní a mízní systém, a proto je velice účinný při odstraňování celulitidy. Součástí kávových zrn je také kyselina chlorogenová. Ta ve spojení s kofeinem potlačuje chuť k jídlu, napomáhá snižovat vstřebávání cukru v krvi a tím zabraňuje jeho přeměně v těle na tuk.

Cesmína paraguayská účinně působí při detoxikaci organismu, vyplavuje škodliviny z těla, snižuje krevní tlak, uvolňuje cévy, snižuje chuť k jídlu, odbourává tukové zásoby v těle, podporuje trávení, upravuje hladinu cukru v krvi a má výrazné antioxidační účinky. Při souběžném působení s dalšími účinnými látkami obsaženými v přípravcích GERnétic je formování těla mnohem snazší!

Rostlinný kofein obsahují přípravky: Vasco Artera, Adipo Gasta, Perfect Body